تاریخ : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰ Wednesday, 20 October , 2021
4
تمدید مهلت اظهارنامه مالیات برازرش افزوده فصل پاییز و زمستان 99

تمدید مهلت اظهارنامه مالیات برازرش افزوده فصل پاییز و زمستان ۹۹

  • کد خبر : 15
  • ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۷:۴۱
تمدید مهلت اظهارنامه مالیات برازرش افزوده فصل پاییز و زمستان ۹۹

باسلام بدینوسیله در خصوص اظهارنامه مالیات برازرش افزوده فصل پاییز و زمستان ۹۹ به اطلاع می رساند: طبق بخشنامه به شماره  ۲۰۰/۹۹/۶۶     تاریخ: ۱۳۹۹/۰۹/۱۰  در بند ۶ آن اعلام می دارد ((مهلت تسلیم اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم و چهارم سال ۱۳۹۹ و سر رسید پرداخت مالیات آن برای کلیه مودیان مالیاتی به مدت یک ماه […]

باسلام

بدینوسیله در خصوص اظهارنامه مالیات برازرش افزوده فصل پاییز و زمستان ۹۹ به اطلاع می رساند:

طبق بخشنامه به شماره  ۲۰۰/۹۹/۶۶     تاریخ: ۱۳۹۹/۰۹/۱۰  در بند ۶ آن اعلام می دارد ((مهلت تسلیم اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم و چهارم سال ۱۳۹۹ و سر رسید پرداخت مالیات آن برای کلیه مودیان مالیاتی به مدت یک ماه تمدید می شود .))

یعنی مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده پاییز ۱۳۹۹ تا ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ و مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده زمستان ۱۳۹۹ نیز تا ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ خواهد بود

جهت مشاهده و پرینت بخشنامه کلیک کنید

رئیس کارگروه اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا، در مورد اقدامات ستاد برای کسب و کار‌ها افزود: عملیات اجرایی وصول مالیات مستقیم تا بهمن ماه ۱۳۹۹ متوقف خواهد شد، برای صدور و تمدید پروانه کسب و کار‌های اقتصادی اشخاص حقیقی نیاز به اخذ گواهی پرداخت مالیاتی نخواهد داشت.

نهاوندیان تصریح کرد: در مورد اظهارنامه مالیات ارزش افزوده که هر سه ماه باید واحد‌های اقتصادی پر کنند، تسلیم آن برای دوره سوم و چهارم سال ۹۹ یک ماه تمدید می‌شود که در این مدتی که کسب و کار‌ها تعطیل هستند این فشار زمانی از روی آن‌ها برداشته شود[یعنی مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده پاییز ۱۳۹۹ تا ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ و مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده زمستان ۱۳۹۹ نیز تا ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ خواهد بود].

وی افزود: جرائم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون تجمیع عوارض تا پایان سال ۹۹ تمدید می شود که فرصت بیشتری خواهند داشت. مهلت قانونی برای اعتراض به اوراق مالیاتی که ابلاغ می‌شود[زمان خاتمه اعتراض به آنها از اول آذر ۱۳۹۹ باشد] به مدت یک ماه و نیم این اعتراض تمدید خواهد می‌شود.

رئیس کمیته اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: در مورد مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد اشخاص حقوقی که در فاصله آذر و دی زمان آن‌ها باشد تا پایان بهمن ماه تمدید می‌شود و برای ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده [سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸] تا آخر بهمن ماه ۱۳۹۹ این مهلت تمدید می‌شود.

وی در مورد صدور مجوز‌ها گفت: همه مجوز‌هایی که هر دستگاهی لازم بود صادر کند اگر زمان آن تا اول بهمن ماه به پایان می‌رسد به طور اتوماتیک تا بهمن ماه تمدید می‌شود و نیازی به مراجعه به نهاد‌ها و دستگاه‌ها در این دو ماه نخواهند داشت.

نهاوندیان در مورد پرداخت عوارض پیشه شهرداری‌ها اظهار داشت: مهلت این عوارض تا اول بهمن ماه تمدید شد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در مورد تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا برای کسب و کار‌های شدیداً آسیب دیده در دوران تعطیلات بیان داشت: در کارگروه اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا ۱۴ رسته به عنوان رسته‌های آسیب دیده شدید شناسایی شد مانند واحد‌های گردشگری که مقدار زیادی از کسب و کار‌های آن‌ها از دست رفته است.

وی افزود: اقساط تسهیلات دریافتی آن‌ها که مورد پرداخت آن‌ها در آذر ماه است یک ماه تنفس خواهند داشت و به پایان دوره می‌رود تا مشمول هیچ جریمه تأخیر نشوند و اگر هم پرداخت دفعی داشتند آن هم یک ماه تمدید می‌شود.

نهاوندیان بیان داشت: اگر خدای نکرده در فاصله آذر ماه که تعطیلات کسب و کار بوده مشکلات مالی طوری شد که از این واحد‌ها کسی با چک برگشتی مواجه شود با مراجعه به بانک آثار مترتبه چک برگشتی که تنبیهاتی در سیستم بانکی است آن آثار انجام نمی‌شود، اما لازم است به بانک مراجعه کنند و شرایط خود را اعلام کنند و همچنین در این واحد‌ها قبض گازی که مهلت زمانی پرداخت آن‌ها از اول آذر است تا پایان دی این مهلت به مدت دو ماه امهال خواهد شد و بعد می‌تواند پرداخت کند.

خلاصه تصمیمات مربوط به عموم کسب و کارها:

-عمليات اجرايي وصول ماليات مستقيم تا بهمن ماه متوقف شد.

-صدور و تمديد پروانه کسب و کار واحدهاي اقتصادي نيازمند اخذ گواهي پرداخت مالياتي نخواهند داشت.

-مهلت تسليم اظهارنامه ماليات ارزش افزوده (که در شرايط عادي هر سه ماه يک بار از سوي واحدهاي اقتصادي پر مي شود) براي دوره سوم و چهارم سال ۹۹ به مدت يک ماه تمديد شد.

-بخشودگي جرائم پرداخت نشده بدهي هاي ماليات و عوارض در صورتي که همه اين ها را پرداخت کنند تا پايان سال ۹۹ تمديد مي شود.

– مهلت اعتراض به اوراق مالياتي به مدت يک و نیم ماه مهلت تمديد شد.

-مهلت تسليم اظهارنامه ماليات عملکرد اشخاص حقوقي که بايد در فاصله آذر تا دي ۱۳۹۹ انجام مي شد تا پايان بهمن تمديد شد.

-همه مجوزهايي که دستگاه ها لازم بوده صادر کنند اگر زمان آن ها تا اول بهمن بوده تا پايان بهمن به طور اتوماتيک تمديد مي شود و نيازي به مراجعه به نهادها و دستگاه ها نيست.

-مهلت پرداخت عوارض کسب و پيشه شهرداري ها تا اول بهمن تمديد شد.

لینک کوتاه : https://sabatransport.ir/?p=15

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.